Tradiční norská plachetnice typ Colin Archer 290.000,- Kč

Toto je můj inzerát
Vloženo: 7.9.2022 12:43 Typ: Nabízím Kategorie: Kajutové plachetnice Od: Adam Město: (neuvedeno)

Více fotek a tel kontakt na mne je na Bazoši: https://sport.bazos.cz/inzerat/157414641/tradicni-norska-drevena-plachetnice-typu-colin-archer.php

Prodávám klasickou dřevěnou plachetnici jménem Frigga, jde legendární typ Colin Archer. Tyto lodě na počátku 20. století sloužily jako záchraná služba podél celého norského pobřeží a jsou proslulé svou odolností a dobrou manévrovatelností při plavbě na plachty.

Frigga je zaregistrovaná v norském registru plavidel a je členem klubu SSCA - norský veteránský klub, sdružující tradiční dřevěné plachetnice.

Frigga má 36stop (11m) na palubě, 4m šířku, ponor 1,8m. Konstrukce je tradiční masivní celodřevěná, použité materiály jsou lokálního typu, finanřně dostupné, léty prověřené(tzn žádný teak a drahé laky, atp.).

Loď prošla v posledních 4 letech rozsáhlou renovací, trup je tedy zdravý a těsný. Nové kokpity, kormidlo, palubní přístrojová deska, nový čelen a kování... Letos nové dřevěné kladky a lanoví. robustní kotevní naviják po generálce. Mnoho práce odvedeno i v podpalubí- nová kompostovací toaleta (značka airhead, pc 25000,-), nová námořní kamna, nový navigační stolek, komplet nová elektřina, nová pojistková skříňka, velký servis motoru atd.

Paluba je OK, je však třeba ještě vyměnit 4 prkna, a lokálně přetěsnit srazy mezi prkny. Veškeré materiály i nářadí k tomu potřebné vč. samotných prken jsou součástí prodeje, stačí jen trocha šikovnosti a elánu.

Dobrý a ekonomický motor, typ Mercedes-Benz OM636. při 1800 ot/min spotřeba 2l/h a rychlost plavby ca 5 uzlů.

Dobré plachty z roku ca 2010, ovšem používané jen ca 4 sezony, takže téměř nové.

Frigga má 6 míst na spaní, v celém salonu je možné vzpřímeně stát. Rok jsem v ní bydlel.

součástí prodeje je i malá veslice s nafukovacími přídavnými plováky a sailkitem, tzn je možno s ní též plachtit, viz foto. jedná se o typ Walker bay 8.

Frigga kotví v blízkosti Oslo, v klidné marině s vlastním lodním výtahem pro servis lodí. V případě zájmu je možné převzít s lodí i místo na molu. Roční nájem činí ca 35 000kč.

Více info po telefonu, koukněte se taky na video z plavby: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XzmYb4DfBfE&feature=emb_logo


Poslat autorovi email
Vaše jméno
Váš email